0
Jūsų prekių krepšelis tuščias

Aukščiausius standartus viršijantis pastato sandarumas

Namo sandarumas įrodo statybos kokybę, užtikrina komfortiškas gyvenimo sąlygas ir padeda sutaupyti pinigų.

Architektai, statybininkai, nekilnojamojjo turto vystytojai ir būsto pirkėjai vis dažniau deramai įvertina pastato sandarumo svarbą, suvokia, kaip sudėtinga pasiekti šių rodiklių ir kuo ilgiau juos išlaikyti. Čia pagelbės labai paprastas sprendimas: dirbti su laiko patikrinta ekspertų sukurta ir kruopščiai išbandyta produktų sistema. Neseniai Didžiosios Britanijos pastatų tyrimo centre (BRE), padedant kompanijai „DuPont™“, buvo įgyvendintas projektas, kurio tikslas – idealaus pasyviojo namo, kuriame naudojamos tinkamai metodais įrengtos Didžiojoje Britanijoje ir Baltijos šalyse gerai žinomos difuzinės plėvelės, izoliacinės garo membranos, lipniosios juostos, hermetikai, demonstravimas. Rezultatai, kaip sako projektą padėjęs įgyvendinti Nickas Williamsas, „DuPont™ Tyvek®“ techninis vadovas Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, visus teigiamai nustebino. Jis neabejoja:„Gaminiams tobulėjant bei derinant skirtingus „DuPont™“ produktus, galima pasiekti dar didesnį efektyvumą.“ Laikydamasis nepriklausomų ir išsamių bandymų standartų, BRE pastatė medinį pastatą. Jame, tinkamai užsandarinus užlaidas, plyšius, kampus, linkius ir nepatogius tarpus, buvo sumontuoti įvairūs „DuPont™“ gaminiai.

Stogo konstrukcijai sandarinti naudota „Tyvek® Supro“ membrana, sienų išorei – „Tyvek® HouseWrap“ plėvelė, vidinėje sienų pusėje – garo izoliacinė membrana „AirGuard® SD5“, visame pastate – lipniosios „Tyvek®“ juostos. Langai, durys, gegnės, grindys ir kitos konstrukcijų sandūros užsandarintos „Tyvek® FlexWrap EZ“ lipniąja juosta. Baigus ruošti bandomąjį pastatą, buvo atliktas sandarumo testas: sumontuotos pučiančiosios durys, o oro slėgis pastato viduje pakeltas taip, kad tarp lauko ir vidaus oro slėgio susidarytų 50 Pa skirtumas. Bandymo rezultatai buvo fiksuojami kiekvieno testo etapo pabaigoje. Paskutiniai bandymai buvo atliekami sienų išorėje, naudojant naujausią mažo taršumo „Tyvek®“ membraną. Ji padėjo gauti įspūdingus sandarumo rezultatus: 0,12 m3 /val. vienam kv. metrui, esant 50 Pa slėgio skirtumui (0,24 oro srauto pasikeitimo per valandą). Tai yra gerokai žemesnė vertė už pasyviajam namui keliamus sandarumo reikalavimus, kuriuos yra sunku pasiekti, juo labiau – pralenkti.


„Bandymai parodė, kaip svarbu išlaikyti viso pastato sandarumą ir užkirsti kelią nepageidaujamam oro įsiskverbimui ar nutekėjimui, – sako BRE priešgaisrinės ir pastatų technologijų grupės direktorius dr. Paulas Blackmore’as. – „DuPont™ Tyvek®“ ir „AirGuard®“ plėvelės bei lipnių juostų sistema beveik visiškai užsandarino bandomojo pastato sienas bei stogą. Panaudojus „DuPont™“ sprendinius, bandomasis pastatas yra sandaresnis 2,5 karto, nei reikalaujama pagal pasyviojo namo standartus. Tai kur kas daugiau nei įspūdingi skaičiai“. Įvairių standartų keliami reikalavimai yra viena, bet dabar iniciatyvos jau imasi ir pati rinka – atsirado supratimas, kad sandarumas reiškia ne tik ilgaamžiškumą, bet ir tiesioginį taupymą, patalpomis besinaudojančių žmonių gyvenimo komfortą. Dabartinis galiojantis pasyviojo namo standartas leidžia name per valandą pasikeisti 0,6 oro (ACH), t. y. prilygsta maždaug 0,3 m3 /val vienam kv. metrui, esant 50 Pa slėgio skirtumui. Viena svarbiausių išvadų, kurią patvirtina ne tik BRE atliktas bandymas, bet ir praktika, yra ta, kad nors, naudojant tinkamus produktus bei sistemas, nėra sudėtinga užtikrinti pastato sandarumą, sandarinimo procese negali būti nė vienos silpnos grandies. Bet kokio difuzinių plėvelių ir garo izoliacinių membranų parametro kokybės sumažinimas, praleistas svarbus įrengimo etapas, bent viena atmestinai ar netinkamai sumontuota medžiaga ir rezultatas nuvils, bus iššvaistytas laikas bei pinigai. Kokybei ir ekspertų darbui pakaitalo tiesiog nėra, negalima ieškoti pigių ir neišbandytų alternatyvų, rinktis bevardžių gamintojų sandarinimo medžiagas. Galiausiai, net naudojant geriausius pasaulio gaminius ir stengiantis iš visų jėgų, privaloma užsandarinti kiekvieną užlaidą, mažiausią plyšelį, ypatingą dėmesį skiriant sunkiai pasiekiamoms vietelėms: kampams, ventiliaciniams kaminėliams, elektros laidų kanalams ir t. t. Šiuo atveju visaapimantis „DuPont™“ požiūris tampa nepamainomas: viename gaminyje sujungus kelias idėjas, gaunamas unikalus rezultatas, pavyzdžiui, „Tyvek® FlexWrap“ juostos sukurtos taip, kad išsiplėstų, susitrauktų ar susilankstytų lyg armonika, tilpdamos į nepatogiausius plyšius ir juos patikimai užsandarindamos.

Panaudojus „DuPont™“ sprendinius, bandomasis pastatas yra sandaresnis 2,5 karto, nei reikalaujama pagal pasyviojo namo standartus.


„Tyvek“ atstovas Lietuvoje UAB „Baltijos Brasta“


Brasta Build, UAB

Brasta Build puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.